Dla wielu rodzin jedzenie na mieście to regularne zjawisko, a dla innych rzadkość. Niezależnie od kategorii, w której się znajdujesz, jedzenie na mieście stało się wielkim biznesem i szybko się rozwija.

W przeciwieństwie do tego, w co mogą wierzyć nasi rodzice czy dziadkowie, jedzenie poza domem ma swoje zalety. Dla niektórych jedzenie na mieście niesie ze sobą negatywne skojarzenia, szczególnie wśród niektórych starszych osób, które zarzucają rodzinom, które jedzą często na mieście, że nigdy nie gotują. Myślą, że taki nawyk daje wyraz lenistwu, brakowi odpowiedniego odżywiania oraz domniemanej finansowej szkodliwości chodzenia do restauracji.

Twierdzą, że jest to po prostu zbyt drogi wydatek, aby jeść poza domem. Nie są to stwierdzenia prawdziwe, ponieważ można spożywać posiłki w rozsądnej cenie i zdrowo się odżywiać, nie musząc koniecznie gotować codziennie w domu.

Nie można przeoczyć znaczenia siedzenia przy stole podczas posiłku i jest ono atrakcyjne z różnych powodów, zwłaszcza w dzisiejszym chaotycznym i szybkim tempie. W miarę jak dzieci dorastają, a rodzicom przybywa obowiązków, wspólne jedzenie staje się coraz trudniejsze, a zachęcanie wszystkich do siedzenia i jedzenia przy stole nie jest łatwym zadaniem. Kiedy wracamy do domu z pracy, zmęczeni i być może irytowani, nie mamy ochoty na wojnę z naszymi dziećmi, które się bawią, zamiast przyjść na śniadanie czy obiad. Dla tych z nas, którzy mają trudności ze znalezieniem czasu lub siły na gotowanie, wypad do restauracji czy kawiarni raz na jakiś czas z rodziną lub w gronie znajomych ma wiele zalet i korzyści. Przede wszystkim oszczędzamy czas i energię potrzebną na samodzielne gotowanie, a dodatkowo cieszymy się czasem spędzonym z bliskimi, zamiast na siedzeniu w kuchni i gotowaniu, a później zmywaniu brudnych naczyń. Unikniesz takich problemów rano wybierając Śniadania Mokotów. Wiele restauracji oferuje cykliczne modyfikacje menu oraz ofertę dania dnia,dzięki którym można spróbować wielu różnych dań nie nudząc się posiłkami w ulubionym lokalu. Okresowe promocje mogą również stanowić okazję do wypróbowania nowych restauracji lub potraw, które zwykle przekraczają nasz budżet.