Szpulka z linką to ważny element wyposażenia dla każdego nurka, który porusza się w ciasnych jaskiniach. Trzeba wiedzieć jak wrócić na powierzchnie i trzeba będzie wiedzieć gdzie znajduje się inny nurek, który jest z nami. Nie zawsze wszystko widać, dlatego szpulka z linką jest nam bardzo, ale to bardzo potrzebna.

Apeks wypuszcza kolejny rodzaj szpulki z linką i na pewno taka oferta powinna nas zainteresować. Mamy tutaj linkę o długości sześćdziesięciu metrów, która została wykonana z bardzo trwałego materiału, jakim jest anodowy stop aluminium. Jest to aluminium lotnicze o najlepszych właściwościach, dlatego wykonanie linki i szpulki z tego materiału to był świetny pomysł. Środowy otwór został powiększony, przez co można pracować na tej szpulce w bardzo grubych rękawicach.

Linka została wykonana w jaskrawym kolorze, przez co widać ją bardzo dobrze pod wodą. Na końcu znajduje się specjalny krętlik, który idealnie spisuje się w takich warunkach i powoduje, że nie mamy problemów z plątaniem się linki. Jeśli będziemy zwijać linkę na szpulkę to bez tego małego dodatku będzie to bardzo trudne. Wybierając ten model od razu otrzymamy w zestawie karabińczyki.

Dla profesjonalnych nurków

Bycie nurkiem oznacza, że trzeba będzie znać się na wszystkim, co pod wodą nam może się przydać. Jeśli wybieramy nowoczesny sprzęt do nurkowania jak i dodatki to wtedy jesteśmy o wiele bardziej bezpieczni, a to na pewno ma dla nas znaczenie. Bezpieczeństwo jest numerem jeden, dlatego do każdego nurkowania trzeba się w profesjonalny sposób przygotować. Taka szpulka z linką to dopiero początek, ale właśnie w takim przypadku wybieramy profesjonalny sprzęt. Wtedy wiemy, że kupujemy to, co trzeba. Jeśli ktoś jest zainteresowany szpulka Apeks to ofertę można znaleźć na http://www.bestdivers.pl/sklep/szpulka-nurkowa-apeks/. Zobaczymy na zdjęciach jak wygląda taka szpulka oraz dowiemy się ile ma nas to kosztować. Bez tak profesjonalnego sprzętu lepiej nie wypuszczać się na trudniejsze wody do nurkowania.