Zakup mieszkania wiąże się z koniecznością posiadania sporego kapitału.

Większość ludzi nie może samodzielnie sfinansować nieruchomości, dlatego też nie słabnie popularność kredytów hipotecznych. Wokół nich narosło wiele mitów, w niektórych kręgach mówi się o tym rodzaju kredytu jako o niechcianym, stresującym aspekcie życia. Prawda leży pośrodku: kredyty hipoteczne są poważnym zobowiązaniem finansowym, ale nie jest też tak, że w przypadku drobnych uchybień związanych ze spłatą bank natychmiast odbierze nam mieszkanie (jest to ostateczność). Bankom bardziej zależy na posiadaniu kredytobiorców wywiązujących się z umowy niż na przejmowaniu nieruchomości; mieszkanie jest tylko formą zabezpieczenia finansowego. Co więcej, bank wnikliwie ocenia, czy jesteśmy zdolni do podjęcia takiego długoterminowego zobowiązania majątkowego; jeśli będą jakieś wątpliwości z tym związane, nie otrzymamy zgody na wzięcie kredytu hipotecznego.

Kredyty hipoteczne – świetna oferta dla ludzi odpowiedzialnych

Jakie formalności są wymagane przy kredycie hipotecznym?

Podstawą pozytywnej decyzji o przyznaniu kredytu jest sytuacja finansowo-zawodowa klienta. Bardzo duże znaczenie ma historia kredytowa; warto zawczasu zadbać o spłacenie wszelkich wcześniejszych należności. Nie zapominajmy także o tym, że bank nie wyłoży całej sumy na zakup nieruchomości: kredytobiorca musi wyłożyć do dwudziestu procent ceny, co dla niektórych ludzi może być dużą trudnością. Dodatkowo będziemy musieli zadbać o wycenę mieszkania – ta może być zrobiona tylko i wyłącznie przez rzeczoznawcę majątkowego (prawdopodobnie bank wskaże specjalistę w tym zakresie).

Zachęcamy do kliknięcia w następujący link: http://1ekspert.pl/oferta/kredyt-hipoteczny/. Na stronie internetowej 1ekspert mieszczą się informacje dotyczące doradztwa prowadzonego przez niezależnego eksperta finansowego. Porady są darmowe, więc warto rozważyć skorzystanie z tej okazji.