Z pewnością w dobie zagrożenia koronawirusem należy zwracać szczególną uwagę na stanowiska pracy. Dlatego też należy je raz na jakiś czas, wirusy i bakterie mogą odkładać się w różnych miejscach.

Przykładowo w pokojach biurowych wiele bakterii znajdziemy na klawiaturach komputerów, ale również w różnych innych miejscach. W niektórych zakładach pracy przy jednej maszynie w ciągu kilku zmian pracują różni pracownicy. W związku z tym ryzyko zarażenia wzrasta, wówczas powinniśmy przeprowadzić dezynfekcję pomieszczeń. W zależności od wielkości trzeb będzie użyć różnych agregatów produkujących ozon. Są to urządzenia, które produkują ozon z powietrza, imitując reakcje jakie zachodzą w atmosferze w czasie burzy. W ozonatorach imitowane są tego rodzaju warunki, dzięki czemu uzyskujemy ozon. Udowodniono naukowo, że ozon niszczy wirusy i bakterie, gdy jest stosowany w większym stężeniu. Uważany za jeden z najsilniejszych środków utleniających w naturze, ozon niszczy bakterie w procesie znanym jako lizowanie komórek. Wysokowydajne generatory ozonu mają unikalną konstrukcję, który skutecznie dostarcza ozon do miejsc trudodostępnych.

Ozon jest bardzo skutecznym, wszechstronnie działającym środkiem przeciwwirusowym i przeciwbakteryjnym, gdy jest stosowany z generatorem o dużej mocy.

Ponieważ jest to gaz reaktywny, ozon dociera wszędzie, gdzie przemieszczają się prądy powietrzne, a zatem może skutecznie dezynfekować wszystkie powierzchnie, w tym zakamarki, co stanowi dużą przewagę nad wieloma innymi sposobami dezynfekcji. Ponadto ozon jest bardzo bezpieczny, gdy zabiegi przeprowadzane są w szczelnych pomieszczeniach, które następnie są odpowiednio wietrzone przed użytkowaniem. Ozon przekształca się w tlen, a jeden wolny atom łączy się z różnego rodzaju drobnoustrojami niszcząc je. Dzięki temu jest to środek jest bardzo bezpieczny, warto także zauważyć że nie pozostawia żadnych osadów. Zatem pomieszczenia ozonowane mogą być użytkowane od razu po dezynfekcji. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://mr-ozone.pl/.