Dla wielu osób niemiłą perspektywą jest wypadanie włosów.

Taki stan rzeczy może być spowodowany wieloma czynnikami. Stres, mała dbałość o odżywianie i używanie nieodpowiednich szamponów to tylko niektóre z czynników warunkujących łysienie. Obecnie naukowcy zauważają, iż łysienie może być uzależnione także od diety, w przypadku kiedy dieta zawiera małą ilość witamin, składników mineralnych, kiedy jemy dużo tłuszczów, produktów przetworzonych czy zawierających konserwanty, wówczas jesteśmy bardziej narażeni na wypadanie włosów. Oczywiście możemy wówczas zastosować różne metody, które pozwalają zmniejszyć wypadanie włosów.

W jaki sposób możemy zadbać o zdrowie naszych włosów?

Jak poradzić sobie z problemem wypadających włosów?

Z pewnością bardzo dobrym pomysłem będzie wizyta u dietetyka, możemy skonsultować się, wybrać dietę, która będzie bogata w składniki odżywcze oraz witaminy. Naturalnie w przypadku łysienia powinniśmy skonsultować się także z dermatologiem, będzie on mógł postawić diagnozę, odkryć przyczyny łysienia. Oczywiście łysienie może przyjmować różną postać, mogą pojawiać się zakola, w tym przypadku możemy uzupełniać cebulki włosowe za pomocą przeszczepu. Obecnie przeszczep włosów możliwy jest także na całej głowie, zabiegi wykonywane są w klinikach na całym świecie. Warto zwrócić uwagę, iż są to obecnie zabiegi bezbolesne, nie pozostawiające śladów.

Łysienie jest to proces naturalny, który często dotyka mężczyzn pomiędzy 30 a 50 rokiem życia, naturalnie możemy wykorzystać różne kurację, wykorzystywać odżywki oraz szampony, dodatkowo uzupełnić naszą dietę w odpowiednie witaminy i składniki odżywcze, które bardzo pozytywnie będą wpływały na zdrowie naszych włosów, cebulek. Naturalnie warto zwrócić uwagę na produkty zawierające cynk, żelazo, selen, a także witaminy i składniki mineralne, które powinno się spożywać każdego dnia. Znajdziemy je w warzywach, nabiale, rybach oraz produktach pełnoziarnistych.

Jeżeli zauważymy, iż nasze działania nie przynoszą skutku, wówczas możemy zdecydować się na przeszczep włosów, obecnie coraz popularniejsza jest transplantacja włosów zagranica, w tym przypadku możemy obniżyć koszty transplantacji, warto zwrócić uwagę, iż koszt przeszczepu włosów na całej głowie to kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Obecnie bardzo często transplantację włosów wykonujemy w Turcji, znajdują się tam specjalistyczne kliniki, które potrafią bardzo profesjonalnie odbudować naszą fryzurę.