Jest wiele powodów, dla których warto zainwestować w profesjonalną pielęgnację skóry i używać odpowiednich kosmetyków każdego dnia. To, jakich kosmetyków używasz w domu, ma duży wpływ na powodzenie leczenia problemów ze skórą.

Kluczem jest konsekwentne profesjonalne stosowanie produktu, jeśli chcesz dokonać rzeczywistych, widocznych zmian na swojej skórze w jak najbardziej odpowiedni sposób. W przypadku codziennego stosowania profesjonalnych produktów w domu, pewne zmiany mogą zacząć się pojawiać po 30 dniach. Bądź cierpliwy, ponieważ odnowa i regeneracja skóry wymaga czasu. Produkty profesjonalne zawierają wysokiej jakości składniki aktywne w wysokim stężeniu. Nie chcesz, aby te substancje czynne były rozcieńczane dużą ilością konserwantów i wypełniaczy, tylko po to, aby było więcej kosmetyku w butelce. Do pielęgnacji twarzy chcesz możliwie najlepszego produktu i jest mało prawdopodobne, abyś otrzymał to w masowo produkowanych kosmetykach. Chcesz także mieć możliwie najniższy procent konserwantów w swoim produkcie. Zbyt wysoki procent konserwantów może oznaczać problemy dla twojej skóry, a wypełniacze stanowią ten sam problem.

Wypełniacze absolutnie nie robią nic dobrego dla skóry, po prostu dodają objętości do produktu.

Płacisz w ten sposób za składniki, które nie działają. Producenci tanich kosmetyków robią wszystko, aby otrzymać jak najwyższy zwrot z inwestycji, właśnie dlatego w opakowaniach jest tak wiele tanich i niepotrzebnych składników. Jeśli cząsteczki składnika aktywnego nie są wystarczająco małe, aby wniknąć w skórę, nie mogą wywołać zmiany na poziomie komórkowym. Jednak profesjonalne kosmetyki bielenda oferują dokładnie to, co jest potrzebne, aby odnowić powierzchnię skóry. Większość produktów kosmetycznych dostępnych w powszechnej sprzedaży nie ma cząsteczek wystarczająco małych, aby wykonywać swoją zamierzoną funkcję, więc dlaczego miałbyś za to płacić. Firmy oferujące tanie kosmetyki koncentrują się bardziej na zysku niż na rzeczywistych wynikach produktu.