Jeżeli chrapanie nie jest zbyt uciążliwe istnieją różne sposoby na chrapanie, dzięki którym będziemy mogli lepiej się wysypiać.

Kiedy chrapiemy może prowadzić to do wybudzania się przez co nie możemy odpowiednie się zregenerować w ciągu nocy. Wpływa to negatywnie na nasze życie, wówczas w ciągu dnia czujemy się zmęczeni, jesteśmy ospali i apatyczni. Dlatego też należy zadbać o wyeliminowanie chrapania z naszego życia. Dobrym pomysłem będzie dobranie odpowiedniego materaca, chodzi o to aby spać na boku a nie na plecach. Warto także zadbać o nasza dietę, nie powinniśmy spożywać obfitych posiłków przed snem. Pusty żołądek dobrze wpłynie na nasz sen, zatem warto przemyśleć nasza dietę. Problem z chrapaniem mają często osoby cierpiące na nadwagę, dlatego też odchudzanie będzie bardzo dobrym pomysłem. Jeżeli jednak tego rodzaju środki zawiodą można zwrócić się do lekarza, który może zalecić bardziej inwazyjne rozwiązania. Środkiem przeciw chrapaniu może być szyna na chrapanie. Stosuje się go przy jednej z najczęstszych przyczyn chrapania, problemem często jest położenie języka w jamie ustnej. Podczas chrapania mięśnie języka początkowo się rozluźniają. To blokuje kanał oddechowy, zwęża kanał oddechowy i powoduje typowe chrapanie. Szczególnie dotknięte są osoby śpiące na plecach. Szyna wypycha dolną szczękę do przodu i ciągnie do przodu mięśnie języka i dolną szczękę.

To rozluźnia mięśnie gardła i utrzymuje drożność dróg oddechowych.

Aby móc nosić taką szynę, należy spełnić pewne wymagania. Twoje zęby muszą być w stanie wytrzymać nacisk wytwarzany przez chrapiący ustnik w okolicy szczęki i gardła. Dodatkowo w przypadku podejrzenia bezdechu sennego należy skonsultować się z lekarzem. ponieważ prawidłowa diagnoza bezdechu sennego ma kluczowe znaczenie dla wyboru leczenia. Jeśli Ty lub Twój partner podejrzewacie, że cierpicie na bezdech senny, najpierw porozmawiajcie z lekarzem. Można także stosować leki na chrapanie, dzięki nim można pozbyć się tego problemu, dobrym przykłądem jest: http://sposobynachrapanie.pl/snoran-plus-sklad-dzialanie-opinie-czy-jest-skuteczny-i-bezpieczny/.