Obecnie małe pawilony usługowe które często widzimy w centrach miast mogą posiadać różne ciekawe kształty i kolory. Kiedyś jeśli chodzi o pawilony modułowe nie było zbyt dużego wyboru, były to zazwyczaj metalowe kioski.

Posiadały zazwyczaj jedno lub kilka pomieszczeń i jeśli mowa tu o ich łączeniu to tylko równolegle do siebie albo w jednym poziomie, lub w górę. Ale dzisiaj pawilony modułowe są już znacznie lepsze i bardziej urozmaicone, teraz kiedy idziemy do firmy która zajmuje się wykonywaniem takich pawilonów i ich montażem, to najpierw dostajemy do ręki projekty pawilonów, z których wybieramy sobie te które nas najbardziej interesują. Następnie możemy według naszych indywidualnych potrzeb określić jak konkretnie mają one wyglądać. Taka zmiana, ale przy dzisiejszych technikach praktycznie wszystko jest możliwe jeśli chodzi o nowoczesne pawilony modułowe.

Można uzyskać informację jakie są przybliżone koszty budowy pawilonów, trzeba określić z ilu modułów mają się one składać ile m ich być i jaki mają posiadać kształt, wówczas zostanie przeprowadzony kosztorys.

Warto wiedzieć iż obecnie n ie muszą być to zwykłe sześciany, a kształty pawilonów mogą być różne, dzięki zastosowaniu giętych płyt warstwowych. Oczywiście dobrym pomysłem może być także garaż z płyt warstwowych. Mogą być one dość solidne, więc nie będziemy musieli martwić się o bezpieczeństwo naszego samochodu, można wyposażyć je w solidne zamki klasy C, dzięki czemu ich sforsowanie będzie dla złodzieja trudne. Mogą być to oczywiście garaże ocieplone, można doprowadzić do nich energię elektryczną. Są one dość proste w montażu, do klienta przyjeżdżają gotowe prefabrykaty, i są składane już na miejscu. Można podłoże utwardzić, lub tez postawić tego rodzaju garaż na pustakach lub też cegłach. Jeżeli podłoże jest miękkie, warto zastosować coś solidniejszego. Pamiętajmy iż zwykłe garaże blaszane w lecie bardzo się nagrzewają, dlatego izolacja będzie chroniła nie tylko przed zimnem, ale także przed nadmiernym nagrzewaniem.