Samodzielny detailing może wydawać się dobrym pomysłem.

Przy tak wielu samouczkach YouTube i poradach dotyczących majsterkowania wydaje się, że w rzeczywistości jest wiele rzeczy, z którymi możesz sobie poradzić samodzielnie. Jednak nawet jeśli masz doświadczenie w zakresie drobnych napraw samochodowych, nadal możesz popełnić błąd, który może okazać się kosztowny. W takim wypadku musisz skorzystać z usług profesjonalisty, aby poprawił stan lakieru twojego samochodu.

Profesjonalne produkty do napraw lakierniczych

Co to jest szpachla samochodowa i do czego służy?

Dodatkowo ważne jest, aby do wszelkich napraw lakierniczych używać wysokiej jakości i profesjonalnych produktów i środków chemicznych, których nie znajdziemy w zwykłym sklepie. Profesjonalny detailing jest w stanie zapewnić lepszy stosunek wartości do ceny, otrzymasz wyższą jakość usług za bardziej przystępną cenę, niż podczas samodzielnych prób naprawy karoserii pojazdu. Jednym z takich profesjonalnych produktów używanych do napraw karoserii, czy to ubytków, czy też korozji, jest szpachla samochodowa.

Szpachla samochodowa jest oferowana przez wielu wiodących producentów, którzy posiadają w ofercie produkty i chemię samochodową dedykowaną dla warsztatów i osób zajmujących się profesjonalnym detailingiem samochodów. Za pomocą szpachli samochodowej wygładza się i oczyszcza powierzchnię karoserii przed przystąpieniem do prac lakierniczych. Firmy zajmujące się detailingiem samochodów powszechnie korzystają z takich produktów, które zawierają mieszanki żywic poliestrowych i wypełniaczy, uzupełniają ubytki w naprawianej karoserii. Szpachlówki miesza się również z utwardzaczem, aby dokładnie związać produkt z karoserią.

Przy pracach lakierniczych, naprawie ubytków w karoserii, niezbędna jest szpachla samochodowa, która służy do wypełnienia wszelkich ubytków. Dzięki temu uzyskamy gładką i równą powierzchnię, na którą następnie można nałożyć świeży lakier. Powierzchnia z zastosowaną szpachlą samochodową nie będzie się niczym odznaczała po dokładnym wypolerowaniu i polakierowaniu samochodu.