W czasie realizacji ślubu dzieje się wiele rzeczy naraz, musimy zarezerwować dom weselny, zespół muzyczny, kamerzystę i dziesiątki innych spraw.

Ceremonia poprzedzona będzie miesiącami przygotowań, musimy wynająć miejsce w którym będzie odbywało się wesele, będzie to dom weselny, czy też duża sala, która pomieści wszystkich gości. Trzeba także wynająć zespół muzyczny, należy pamiętać że nie każdy termin będzie możliwy, dlatego musimy obdzwonić wiele różnych zespołów, jak również domów weselnych. Oczywiście pan młody nie będzie miał dużego problemu ze znalezieniem ubrania. Można wybrać bardziej oficjalny smoking, koszula i buty tez nie będą problemem. W tym wszystkim nie możemy zapominać o sukni ślubnej, dla panny młodej to chyba najważniejszy element tego wątkowego dnia. Z pewnością na poszukiwania sukni warto wybrać się wcześniej. Warto odwiedzić butiki z sukniami ślubnymi nie tylko w naszym mieście, ale także w innych. Wówczas można wyrobić sobie większe rozeznanie w rynku, Kopalnią pomysłów będzie z pewnością internet, na wielu stronach dotyczących wesela znajdziemy setki modeli różnych sukien. W butiku kobieta może spędzić kilka godzin i nie zdecydować się na żadną z sukien, dlatego też trzeba będzie zarezerwować sobie dużo czasu.

Czasem może okazać się że aby kupić wymarzoną suknie w odpowiednim rozmiarze trzeba będzie przejechać kilkaset kilometrów.

Ale czego się nie zrobi dla idealnej kreacji na ten wyjątkowy dzień. Oczywiście suknie ślubne można przerabiać, więc można będzie je lekko dopasować, nie trzeba zatem przejmować się że są przykładowo lekko za szerokie, czy też mają złą długość. Oczywiście każda kobieta potrzebuje także idealnego makijażu. Dlatego trzeba umówić się do kosmetyczki, także do fryzjera, w tym przypadku także musimy umawiać się odpowiednio wcześniej. Z pewnością podczas organizacji ślubu i wesele nie można niczego odkładać na ostatnią chwilkę, powinniśmy ustalić listę rzeczy które musimy załatwić oraz grafik.