Jeśli zastanawiasz się nad rozwodem lub jeśli niedawno złożyłeś pozew o rozwód, często zdarza się, że pierwszym odruchem jest zatrudnienie doświadczonego prawnika z Twojej okolicy.

Oczywiście naturalne jest, że chcesz chronić swoje prawa rodzicielskie, swoją własność osobistą i pieniądze, ale zatrudnienie prawnika, który prowadzi bitwę w każdej sprawie, może w dłuższej perspektywie kosztować Cię więcej.

Agresywni adwokaci mogą początkowo wydawać się właściwym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku spornych rozwodów, ale większość klientów nie zdaje sobie sprawy z tego, że adwokaci o mentalności bojowej nie tylko walczą o ciebie, ale ich strategie mogą w końcu wyrządzić szkody. Ale ostatecznie takie zachowanie może kosztować ciebie i twojego małżonka więcej pieniędzy i czasu oraz wyeliminować wszelką uprzejmość, którą ty i twój były małżonek mogliście zachować po rozwodzie. Po pierwsze, poszukaj adwokata z doświadczeniem i wiedzą na temat twoich praw rozwodowych.

Chociaż znalezienie adwokata wysokiej jakości może być przytłaczające, proszenie znajomych lub rodziny o osobiste rekomendacje może być najlepszym pierwszym krokiem do znalezienia odpowiedniego prawnika.

Wielu klientów rozwodowych spodziewa się usłyszeć, że odejdą po rozwodzie ze wszystkim, czego chcą, ale dobry adwokat rozwodowy nie powie Ci tego, szczególnie podczas pierwszego spotkania. Profesjonalny adwokat prowadzący rozwód Warszawa nie boi się powiedzieć, że musisz sprzedać swój dom, aby spłacić długi małżeńskie. Chociaż wysłuchanie, że sąd prawdopodobnie przyzna małżonkowi połowę aktywów, nie jest przyjemne, zadaniem adwokata jest przekazywanie ci wszystkich wiadomości, a nie tylko tych dobrych. Wreszcie, poszukaj adwokata, który ma dobrą reputację, współpracuje z innymi prawnikami, zna dziedzinę prawa rodzinnego i ma doświadczenie w alternatywnym rozwiązywaniu sporów, takich jak mediacja. Adwokaci, którzy są gotowi współpracować z przeciwnym radcą, nie tylko oszczędzą Twój czas i pieniądze, ale zapewnią ci najlepsze rozwiązanie dla Twojej sprawy bez niepotrzebnych kosztów i nerwów.