Wydaje się, że ogólnoświatowe dążenie do wyeliminowania plastiku zaczęło się od ponownego pokazania wideo z 2015 r., przedstawiającego żółwia morskiego ze słomką zaklinowaną boleśnie w nosie.

Tego lata Seattle stało się pierwszym miastem, które całkowicie zakazało używania słomek i przyborów jednorazowego użytku, a we wrześniu Kalifornia stała się pierwszym stanem, który wprowadził podobny środek, uniemożliwiając firmom podawanie słomek w dowolnym napoju. A duże firmy podpisują umowę: American Airlines, Goldman Sachs, a nawet Starbucks i McDonald’s ustalają daty przejścia na papierowe słomki, jako alternatywę dla plastikowych. Papierowa alternatywa plastikowej słomki, mimo że nadal jednorazowa, jest nadal o wiele lepszą opcją, niż plastik. A dzięki ładnym nadrukom oferują zabawną opcję na specjalne przyjęcia czy wydarzenia.

Bez względu na to, z których słomek korzystasz, wyeliminowanie plastiku jest tylko pierwszym krokiem do tego, aby gospodarka odpadami na świecie była bardziej zrównoważona. Aby pomieścić różne oferty produktów do napojów czy koktajli, słomki papierowe są oferowane w różnych średnicach porównywalnych ze słomkami z tworzyw sztucznych.

Co roku produkujemy miliony ton plastikowych odpadów. To oszałamiająca ilość. A kiedy po użyciu plastikowe słomki i inne produkty jednorazowego użycia zostają wyrzucone, są przeznaczone na wysypisko śmieci, gdzie pozostaną przez wieki bez rozpadu. Lub kończą jako śmieci na naszych otwartych przestrzeniach lub w oceanach, gdzie mogą łatwo stać się szkodliwe dla życia morskiego, a tym samym dla ludzi. Rozważając przejście ze słomek plastikowych na eko słomki papierowe, zrozumienie porównywalnych cech słomek papierowych może pomóc ci zrozumieć, czy słomki papierowe są realną opcją zastępczą dla twojego stylu życia czy firmy. Początkowy koszt słomek papierowych jest obecnie nie tylko wyższy, ale ponieważ słomki papierowe nie są tak trwałe ani długotrwałe jak słomki plastikowe, często powodują, że klienci proszą o więcej niż jedną słomkę podczas wizyty. Jednak w perspektywie długofalowej jest to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne, ponieważ słomki papierowe można poddać recyklingowi.