Wiele osób nie ma pojęcia, w jaki sposób najlepiej dbać o meble? Czy używać specjalnych środków chemicznych, czy może wystarczy po prostu zwykła woda? W zależności od tego, o co dbamy, czyścimy to w różny sposób.

W przypadku mebli tapicerowanych, najważniejszą czynnością jest odkurzanie. Powinno się to robić za każdym razem, jak tylko widzimy że tapicerka jest brudna lub zakurzona. W przypadku skór należy korzystać ze specjalnych środków przeznaczonych do ich czyszczenia. Podczas czyszczenia drewna naturalnego należy pamiętać, że meble drewniane bardzo łatwo ulegają zarysowaniu, dlatego należy czyścić je delikatną ściereczką, która nie będzie się zaciągać i powodować zadziorów na obrzeżach mebli. Także inaczej wygląda sytuacja, jeśli celem naszego czyszczenia są meble rattanowe. Przede wszystkim należy pamiętać, że szkodzi im woda, dlatego meble te powinno się pielęgnować używając dobrze wyciśniętej szmatki. Z daleka zawsze będzie się nam wydawało, że meble są czyste i zadbane, jednak z bliska, łatwo będziemy mogli dostrzec wszelkie plamki, przybrudzenia i niedoskonałości. Wnętrza skandynawskie ustanowiły standard projektowania wnętrz. Wygląd takiego pomieszczenia jest nowoczesny, prosty, funkcjonalny i przytulny.

Dzięki dzisiejszemu ruchliwemu trybowi życia większość ludzi chce stworzyć uspokajające miejsce w swoim domu, ale nie chce iść na kompromis w zakresie projektowania. Skandynawskie meble od zawsze były lekkie i przewiewne, oferując czyste linie z naciskiem na ergonomię. Weźmy na przykład krzesła z ekoskóry. W połączeniu z jasnymi odcieniami drewna i neutralną paletą kolorów, pomagają stworzyć przestrzeń o wysokim stylu i wyjątkowo wygodną w użytkowaniu. Większość krajów w regionie skandynawskim ma klimat o wyjątkowo niskiej temperaturze. Dlatego stosowanie ciepłych tkanin jest powszechne w skandynawskim stylu. Te tkaniny mogą mieć postać narzut i dywanów wykonanych z wełny, skór owczych lub moheru. Akcesoria z ciepłymi tkaninami to świetny sposób, aby skandynawski salon był przytulny i ciepły, szczególnie zimą.