Ogólnie rzecz biorąc, lalki od dawna odgrywają rolę zarówno jako zabawka dla dzieci, jak i są przedmiotem kolekcjonerskim dla niektórych dorosłych.

W szczególności lalki Barbie stały się jednymi z najpopularniejszych zabawek od wielu lat, a ich powodzenie utrzymuje się na tym samym poziomie. Lalka Barbie spotkała się z dużą krytyką ze strony dorosłych w przeszłości, ale także w obecnych czasach. Rodzice są świadomi kształtu lalek i nie życzą sobie, aby ich młode córki były pod zbytnim wpływem fałszywego poczucia obrazu ciała kobiety. Może się to wydawać bardzo uczciwą krytyką i słuszne jest kwestionowanie wpływu, jaki zabawka może mieć na wizerunek dziecka. Jednak w rzeczywistości większość dzieci nie zwraca na to uwagi, jak wygląda zabawka i większość z nich czerpie pozytywne korzyści z zabawy lalkami Barbie. Zabawki, którymi można się bawić samodzielnie, z rodzicami, rodzeństwem czy rówieśnikami są najlepsze dla prawidłowego rozwoju społecznego i emocjonalnego dziecka. Ustal limity dotyczące zabawek elektronicznych i gier wideo. Piękny domek dla lalki Barbie

Żyjemy w erze elektroniki, a każdy rodzic, który myśli, że może trzymać swoje dziecko, nawet małe dziecko, z dala od komputerów i innych ekranów przez cały czas, oszukuje sam siebie.

Ale szczególnie w przypadku małych dzieci ważne jest ustalenie granic. Zabawki elektroniczne stwarzają kilka możliwych zagrożeń dla zdrowia i rozwoju dzieci, w tym utratę lub uszkodzenie słuchu spowodowaną głośnymi zabawkami, przyrost masy ciała za sprawą braku aktywności podczas zabawy oraz opóźnienia językowe i rozwojowe. Zabawki, które nie wymagają od dziecka robienia niczego poza patrzeniem, promują pasywny styl uczenia się, który może przeszkadzać w nauce samodzielnego myślenia. Elektronika może również wpływać na czas skupienia uwagi dziecka, które stanie się niecierpliwe i będzie oczekiwało w życiu natychmiastowych rezultatów, zamiast rozwiązywać problemy. Warto zakupić dziecku domek dla barbie w zestawie z różnymi mebelkami i akcesoriami, aby mogło się nim bawić przez długi czas.