Do pielęgnacji skóry przesuszonej i wrażliwej wybieraj produkty delikatne i nawilżające.

Złuszczaj skórę regularnie, ale bardzo delikatnie i nigdy nie ścierając, aby odblokować pory z zanieczyszczeń i martwych komórek oraz sprawić, że wchłonie ona lepiej produkty pielęgnacyjne. Dobrym pomysłem jest również nakładanie maski raz lub dwa razy w tygodniu, aby naprawdę dobrze odżywić skórę. Jeśli chodzi o makijaż, na co dzień używaj bogatych formuł, takich jak krem BB zmieszany z odrobiną płynnego rozświetlacza, aby zwiększyć blask skóry. Następnie, aby uzyskać ostateczny efekt, użyj odrobiny kremowego różu, aby uzyskać zdrowy blask. Możesz również wykończyć makijaż odrobiną pudru dla utrwalenia. Jakie produkty są najlepsze do pielęgnacji skóry?

Jeśli jednak masz skórę tłustą, łatwym sposobem zapobiegania świeceniu się jest nałożenie matującej bazy na czoło i inne tłuste miejsca przed nałożeniem podkładu.

Najlepiej jest użyć matowej formuły podkładu i pudru, aby uzyskać optymalną trwałość i zmniejszyć połysk. Najlepiej jest używać produktu na bazie wody, aby łatwo wnikał w skórę i dawał półprzezroczyste wykończenie, które nie wygląda jak maska. Kosmetyki są badane pod względem składników, bezpieczeństwa i przeznaczenia. Ponadto wszystkie kosmetyki dostępne w Unii Europejskiej muszą mieć pełną listę składników i mieć tę samą nazwę we wszystkich krajach. Pomaga to konsumentom zidentyfikować produkty ze składnikami, na które wiedzą, że są wrażliwi lub uczuleni. Składniki muszą być zgodne z wymogami europejskimi i być zgodne z Międzynarodowym Nomenklaturą Składników Kosmetycznych, znanym jako INCI. Dla swojego bezpieczeństwa warto również uważnie czytać i zrozumieć dołączone do kosmetyków etykiety, aby wiedzieć, czy wybrany produkt jest dla nas odpowiedni. Innowacje w branży kosmetycznej nigdy nie są statyczne. Profesjonalistom z pewnością przyda się odzież kosmetyczna, jak i różne akcesoria. Stale zmieniające się oczekiwania konsumentów w odniesieniu do określonego działania produktów i bezpieczeństwa oznaczają, że nowe produkty lub iteracje są stale opracowywane, a także w coraz większym stopniu ukierunkowane na spersonalizowane rozwiązania, na przykład dla poszczególnych rodzajów i potrzeb skóry i włosów.