Produkty do pielęgnacji skóry złej jakości mogą powodować różne negatywne skutki, takie jak nieefektywne wyniki, infekcje, reakcje alergiczne, takie jak wysypka, a także pogarszanie się problemów ze skórą przez zatykanie porów, powodowanie wyprysków i zaczerwienienia.

Dermatolodzy i kosmetolodzy polecają wybieranie odpowiednich produktów do pielęgnacji, które rozwiążą konkretny problem ze skórą, jak trądzik, sucha lub tłusta cera, skóra atopowa, rozszerzone pory, zaskórniki czy zmarszczki. Ogólnie rzecz biorąc, produkty pielęgnacyjne można podzielić według efektu działania, jak sucha skóra, utrata elastyczności, zmarszczki, wzmocnienie owalu twarzy, cellulit, odmłodzenie i inne problemy, z jakimi można się spotkać pielęgnując swoja skórę na co dzień. Najważniejszym czynnikiem jest upewnienie się, że faktycznie potrzebujesz i odniesiesz korzyści z użycia określonego składnika. W przeciwnym razie wydajesz pieniądze na produkt, który nie przyniesie pożądanych rezultatów, niezależnie od stężenia tego składnika. Każdego dnia delikatnie umyj twarz środkiem oczyszczającym do twarzy. Jeśli masz suchą skórę, wybierz środek czyszczący, który nie zawiera alkoholu, a jeśli masz tłustą skórę, poszukaj bezolejowego środka czyszczącego. Następnie spłucz preparat ciepłą wodą. Kupuj wysokiej jakości produkty do pielęgnacji skóry

Tonik jest stosowany po umyciu twarzy i pomaga wygładzić i uspokoić skórę, jednocześnie przywracając utracone składniki odżywcze.

Kremów nawilżających należy używać za każdym razem, gdy myjesz twarz, nawet jeśli masz tłustą skórę. Jeśli masz tego typu skórę, wybierz produkt bezolejowy lub w postaci żelowej. Nawet jeśli Twój krem nawilżający ma filtr przeciwsłoneczny, nadal możesz używać osobnego kremu przeciwsłonecznego każdego dnia, nawet jeśli jest pochmurno. Wybierz taki, który zapewnia ochronę szerokiego spektrum i ma SPF co najmniej 30, możesz wypróbować kosmetyki jadwiga. Peeling złuszczający jest opcjonalny i może być stosowany po czyszczeniu, ale przed kremem nawilżającym. Takie produkty powinny być stosowane maksymalnie raz lub dwa razy w tygodniu. Serum może pomóc rozwiązać określone problemy, takie jak zaczerwienienie, suchość i zmarszczki i stosuje się je zazwyczaj wieczorem przed nałożeniem kremu.