Kiedy trzeba przygotować wąż hydrauliczny przeznaczony do pracy w dane instalacji czy sprzęcie, przeprowadza się proces jego zakuwania. Na czym polega zakuwanie przewodów hydraulicznych? Jakie komponenty są potrzebne, by wykonać wąż o odpowiednich parametrach?

Dzisiaj zakuwanie przewodów hydraulicznych prowadzi wiele firm, które mogą zapewnić swoim klientom obsługę na najwyższym poziomie. Zajmują się one również wykonywaniem prac bezpośrednio u klienta – w jego siedzibie.

Czym jest zakuwanie przewodów – węży hydraulicznych?

Pod tym właśnie pojęciem kryje się proces przygotowywania węży hydraulicznych wykorzystujących odpowiednie końcówki przewodu – nazywane są one także okuciami, zakuwkami.

Zakuwanie pozwala wtedy na uzyskanie trwałego połączenia węża oraz końcówki, aby można było uzyskać niezawodny przewód, który będzie mógł zapewnić sprawne działanie w całej instalacji czy w sprzętach hydraulicznych.

Zakuwanie przewodów hydraulicznych – elementy

Do wykonania przewodu hydraulicznego z odpowiednimi końcówkami konieczne jest wykorzystanie trzech podstawowych elementów, a mianowicie są to:

  • wąż hydrauliczny – przeznaczony do wykonania prac
  • tuleja zaciskowa – umieszczana jest ona na wężu, a następnie jest zaprasowywana
  • końcówka przewodu – dobierana indywidualnie do węża

Oczywiście, powyższe elementy mogą różnić się w zależności od tego, z jakim przeznaczeniem węża mamy do czynienia, dlatego też mogą one zostać dopasowane specjalnie na zamówienie.

Również do wygnania prac konieczne jest wykorzystanie urządzeń. Aby możliwe było zakuwanie przewodów hydraulicznych, stosuje się specjalne prasy, które wytwarzają odpowiednią siłę, aby połączyć ze sobą wszystkie z powyższych elementów.

Zakuwanie przewodów hydraulicznych na zlecenie
Aktualnie zakuwanie przewodów hydraulicznych najczęściej jest zlecane firmom zewnętrznym, które dysponują odpowiednim sprzętem do tego rodzaju prac.

Z adresami firm przeprowadzających zakuwanie przewodów hydraulicznych można zapoznać się w internecie, aby wybrać tę najlepszą.