Akumulatory bezobsługowe występują w dwóch wersjach, czyli żelowej oraz AGM. Obie wersje posiadają swoje wady oraz zalety. Warto się z nimi zapoznać, co pozwala znacznie lepiej ocenić, czy określony akumulator będzie w stanie sprawdzić się podczas użytkowania.

Jak działają akumulatory AGM?

W akumulatorach AGM elektrolit jest zamknięty w separatorze z włókninowej maty szklanej. W ten sposób jest zabezpieczony przed wylewaniem się. Przekłada się to na zaletę takich akumulatorów, które można używać w dowolnej pozycji. Jednocześnie zastosowanie materiałów w postaci mat szklanych jest w stanie zapewnić zwiększenie trwałości urządzenia w ramach pracy cyklicznej. W ten sposób można liczyć również na zwiększenie wydajności prądu rozruchowego.
Bezobsługowe akumulatory to również takie urządzenia, które są odporne zarówno na wstrząsy, jak też uderzenia. Dodatkowo akumulatory są w stanie zapewnić znacznie dłuższy czas pracy. Akumulatory doskonale sprawdzają się przy wspomaganiu systemów zasilania, gdyż są one ładowane przy zastosowaniu niewielkich ilości prądu.

Jakie są najważniejsze zalety akumulatorów AGM?

Do najważniejszych zalet akumulatorów typu AGM można zaliczyć między innymi:
– brak konieczności realizowania ciągłej konserwacji,
– brak konieczności uzupełnianie elektrolitu,
– brak pojawiania się uszkodzeń odbudowy pod wpływem niskiej temperatury.

Zastosowane w odpowiednich warunkach akumulatory AGM są w stanie doskonale sprawdzić się podczas użytkowania. Natomiast decydując się na zakup akumulatorów tego typu niezbędne jest zdecydowanie się na wyroby pochodzące od renomowanych producentów. Wówczas można liczyć na uzyskanie dostępu do znacznie lepszej jakości wyrobów. Najlepsi producenci są w stanie zapewnićakumulatory agm, które są w stanie zapewnić większą odporność. Przekładać się to będzie na możliwość znacznie dłuższego czasu użytkowania przy określonych warunkach, w których używany jest akumulator.