Kupowanie sukni ślubnej jest jednym z najbardziej ekscytujących i emocjonalnych zakupów w całym życiu.

Przy całej presji znalezienia tej jedynej i idealnej, przymierzanie i zakup sukienek na ślub mogą być stresujące, a wybór jest naprawdę przytłaczający. Jest również wiele rzeczy do rozważenia, od znalezienia odpowiedniego kształtu sukni, który pasuje do twojego ciała, jaką bieliznę założyć pod spód i jak daleko z wyprzedzeniem zacząć szukać sukni ślubnej. Odpowiednia sukienka wymaga czasu i sporo szukania, aby znaleźć odpowiednią. Kluczem do ustalenia, jakie style i kolory lubisz, jest poszukiwanie modeli reprezentujących typ ciała i koloryt skóry. Jeśli jesteś wysportowana z całkowicie płaską klatką piersiową, musisz szukać zdjęć sukienek na podobnych modelach. To samo dotyczy każdego typu sylwetki. Kilka miesięcy przed ślubem to minimalny czas, jaki musisz mieć, aby znaleźć idealną suknię ślubną. Jeśli to możliwe, zacznij nawet rok przed ślubem, abyś miała wystarczająco dużo czasu, aby zamówić sukienkę i dokonać ewentualnych zmian i przeróbek. Twoje ciało może się bardzo zmienić w ciągu roku, więc musisz dokonać modyfikacji sukni ślubnej w momencie, w którym wiesz, że twoje ciało będzie bardzo podobne do tego, jak będzie wyglądało w dniu ślubu. Przymierzanie dziesięciu lub więcej sukienek tylko Cię dezorientuje.

Zrób krótką listę stylów, które lubisz, zanim zaczniesz szukanie sukienki, ponieważ najlepiej nie wchodzić do salonu projektanta bez jakiegoś pomysłu na to, jak wymarzona suknia ma wyglądać.

Spośród kilku wybranych, weź pod uwagę taki styl, którego zwykle nie rozważałabyś na wypadek, gdyby okazało się, że idealna moda ślubna jest zupełnie inna niż się spodziewałaś. Posłuchaj też sugestii sprzedawców i projektantów, którzy są nieocenionym źródłem informacji, w końcu to ich praca. Mogą sugerować styl, którego nie brałaś pod uwagę, ale bądź przygotowana, by go spróbować. Suknia ślubna powinna Ci odpowiadać i powinnaś ją pokochać, niezależnie od projektanta lub ceny. Nie ma znaczenia, skąd pochodzi ani od kogo, dopóki nie możesz sobie wyobrazić, że nosisz cokolwiek innego w dniu ślubu.