Żeby nasze rośliny były zdrowe i silne, należy o nie odpowiednio dbać.

Lubimy aby nasze uprawy były ładne, wyrywamy chwasty, podlewamy kwiatki, spulchniamy ziemię. Nie zawsze jednak mamy możliwość nieustannej kontroli, specjalna warstwa ściółkująca w naturalny sposób przeciwdziała porostowi chwastów. Poza walorami estetycznymi ma także inne działanie, przepuszcza światło i wodę, wzmacnia system korzeniowy. Pozwala także na utrzymywanie czystości. To jak wygląda nasza działka jest bardzo istotne, spędzamy tam wiele godzin i chcemy aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Żeby pomóc naszym roślinom szybciej rosnąć i wydawać zdrowe plony, należy je nawozić, nawóz do ukorzeniania dostarcza im wszystkie niezbędne składniki. Jest w 100% naturalny oraz całkowicie rozpuszczalny. Sposób użytkowania jest bardzo prosty, dodaje się go do wody i podlewa rośliny. Wszystkie rośliny należy także odżywiać, same podlewanie może nie wystarczać. Warto jest sięgnąć po sprawdzone nawozy, do jednego z nich należy nawóz do ukorzeniania, gwarantuje on szybki rozwój roślin, jest naturalny oraz rozpuszczalny w wodzie. Zawiera on wszystkie mikro i makroelementy a przy tym jest bezpieczny.

Kiedy w ogrodzie posiadamy truskawki i maliny powinniśmy odpowiednio o nie dbać aby uzyskać ładne, duże i smaczne owoce.

Do tego celu można wykorzystać nawóz organiczny, który będzie zaspokajał zapotrzebowanie roślin na składniki odżywcze. Dużą rolę odgrywa potas, który reguluje wzrost pąków kwiatowych, co przekłada się na duże i dorodne owoce. Dodatkowo w składzie znajduje się azot, który wpływa na szybszy wzrost sadzonek. Oczywiście nawóz do truskawek można rozsiewać w sprzyjających warunkach, warto na to zwrócić uwagę gleba powinna być wilgotna, aby umożliwić nawozom rozpuszczenie się w glebie. Muszą one dotrzeć do układu korzennego rośliny. Oczywiście warto zapoznać się z dawkowaniem, wszystkie niezbędne informacje znajdziemy na opakowaniu. Należy przestrzegać ściśle wytycznych, ponieważ zbyt duża ilość nawozu może przynieść odwrotny skutek do zakładanego.