Szkło ze względu nas swoją przejrzystość doskonale wpisuje się w nowoczesne przestrzenie. Dzisiaj stało się ono jednym z wyznaczników współczesnej architektury. Jest nie tylko bardzo efektowne, ale również trwałe i odporne na wiele czynników zewnętrznych. Doskonałym przykładem zastosowanie szkła są balustrady szklane samonośne. Natychmiast przyciągają wzrok!

Do wykonania balustrad można zastosować różne rodzaje materiałów. W nowoczesnych przestrzeniach najczęściej dominuje metal, na przykład efektowne balustrady ze stali nierdzewnej. Inna intrygująca propozycja to balustrady szklane samonośne, które wspaniale wpisują się w futurystyczne aranżacje.

Czym są balustrady szklane samonośne?

Balustrady szklane to rodzaj konstrukcji balustradowych wykonanych z użyciem szkła. Stosowane jest wtedy specjalne szkło hartowane, które wykazuje wysoką odporność na czynniki zewnętrzne.

Jedną z ciekawych wariacji na temat balustrad szklanych są balustrady szklane samonośne, które wyróżniają się brakiem tradycyjnych słupków. Składają się one z tafli szkła wykończonej od dołu elementami montażowymi, natomiast od góry pochwytem – uchwytem balustradowym, na przykład ze stali nierdzewnej albo drewna.

Jak montuje się balustrady szklane samonośne?

Montaż balustrad samonośnych może następować dwoma metodami – punktowo albo liniowo.

Punktowo montowane balustrady posiadają przewiercone otwory, przez które montuje się je do ściany czy konstrukcji schodowej. Stosowane są wtedy dekoracyjne punktowe elementy montażowe nazywane rotulami.

Druga opcja montażu to zastosowanie profili, w których umieszcza się taflę szkła. Profile mogą być zamontowane w pozycji stojącej na podłożu.

Skorzystaj z profesjonalnej obsługi!

Szklane balustrady zachwycają swoim nowoczesnym wyglądem. Aby jednak służyły na lata, powinny zostać wykonane z naciskiem na jakość. Właśnie dlatego przy decyzji o instalacji takich elementów warto powierzyć ich wykonanie i prace montażowe ekspertom w tej dziedzinie.

Aktualnie balustrady szklane samonośne wykonuje coraz więcej firm specjalizujących się w pracy ze szkłem. Z dostępnymi ofertami można zapoznać się już teraz przez internet.