Dzisiaj, jeśli mamy finansować zakup nieruchomości czy jej postawienie to najczęściej wybieramy kredyt hipoteczny. Otrzymanie kredytu hipotecznego jest łatwe, ale trzeba spełnić wiele warunków. Na pewno warunkiem numer jeden jest zarobek.

Im więcej zarabiamy tym wyższą kwotę otrzymamy. Osoby, które mają mało pieniędzy z wypłaty, a co do tego dochodzą jeszcze duże wydatki nie mogą liczyć na kredyt hipoteczny. Bank odmówi im przydzielenia kredytu. Natomiast te osoby, które mają zdolność kredytową mogą przebierać w ofertach, dlatego trzeba się bardzo rozejrzeć po rynku żeby można było wybrać z oferty tylko to, co jest najlepsze. To my decydujemy, który z banków wybierzemy, a nie bank decyzje o nas.

Te osoby, które maja na granicy te zarobki wybierają nie ten bank, który jest najlepszy i ma najkorzystniejsza ofertę, ale ten, który chce z nimi rozmawiać i udzieli im kredytu. W rzeczywistości wybiera się nie za dobre warunki, które oznaczają, że przez dziesiątki lat będziemy spłacać więcej pieniędzy.

Idźmy po pomoc
Można sobie z tym w łatwy sposób poradzić, a mianowicie można będzie skorzystać z pomocy doradcy finansowego. Wtedy dowiemy się, który z banków ma dla nas najlepszą ofertę. Doradca finansowy po sprawdzeniu dokumentów wyliczy nam kwotę kredytu i przestawi ofertę. Każdą z wybranych przez nas ofert w naszym imieniu doradca finansowy będzie mógł negocjować. Im lepiej wtedy wybierzemy tym lepiej będzie dla naszych finansów. Profesjonalista może w kilkanaście minut przejrzeć ofertę trzydziestu banków. My sami nigdy byśmy tego nie zrobili, bo nawet nie wiemy, że tyle banków jest.

Wchodząc na kredyt hipoteczny Kraków można uzyskać informacje o bankach i kredytach, jakie oferują. Wybierając jeden z kredytów oferowanych przez doradcę finansowego będziemy bezpieczni i pewni, że to była właściwa decyzja. Spłacanie kredytu to długie lata może dwadzieścia może trzydzieści lat, dlatego im lepiej wybierzemy warunki kredytu hipotecznego tym lepiej będzie dla nas.