Dziś sportowcy sięgają po wiele akcesoriów, które pomagają im w treningach.

Są to dodatkowe przyrządy, obciążenia, gumy, a nawet specjalne, ciężkie młoty. Pojawia się również wiele narzędzi, które mają pomóc w przygotowaniach do ćwiczeń oraz w rozciąganiu po zakończonym treningu. Gdzie zastosowanie może znaleźć promiennik IR?

PROMIENNIKI IR PODCZAS MASAŻU

Promiennik podczerwieni może być wykorzystywany, np. podczas końcowego etapu treningu, czyli podczas rozciągania. To bardzo ważny proces, którego nie powinno się pomijać! Można skorzystać ze specjalnych urządzeń, które posiadają wbudowane promienniki IR lub z klasycznego masażu, którego zadaniem jest rozluźnienie mięśni.

Okazuje się, że promiennik IR jest niezwykle przydatny podczas masażu. Emituje on, przyjemne dla ciała ciepło, które stopniowo rozgrzewa cały organizm. Promieniowanie przedostaje się około 4 mm w głąb skóry. Dzięki temu, masowany szybciej się relaksuje, a jego mięśnie zdecydowanie sprawniej się rozluźniają. To przyspiesza rehabilitację i z całą pewnością przyczynia się do odczuwania skutków treningu (tzw. zakwasów) w mniejszym stopniu. Warto zauważyć, że podczas takiego zabiegu klientowi będzie również po prostu ciepło.

PROMIENNIKI IR – DLA ZDROWIA

Promiennik IR szeroko oddziałuje na ludzki organizm. Ma on wpływ nie tylko na rozluźnienie i pozbycie się stresu. Regularne nagrzewanie ciała reflektorami ciepła, pomaga w leczeniu kontuzji, zwichnięć, urazów, a także łagodzi objawy różnych schorzeń, jak np. reumatyzm czy zapalenie stawów. Jak widzisz, jest to cenne akcesorium w asortymencie każdego rehabilitanta czy specjalisty od odnowy biologicznej.

Jeśli chcesz dobrać jak najlepszy sprzęt dla swojego salonu masażu – koniecznie skontaktuj się z ekspertami. Znajdziesz ich w firmie Irsystem. Podpowiedzą Ci, które promienniki najlepiej sprawdzą się podczas masaży potreningowych! Ponadto dowiesz się, jak ustawić urządzenie w swoim gabinecie oraz jak prawidłowo z niego korzystać.